Veľká nádej pre Adamka

Ahojte priatelia,
takéto príbehy človek nevymyslí lebo ich proste život takto zariadi a výnimkou nie je ani tento príbeh malého bojovníka Adamka o ktorom si prečítate nižšie. Nazvali sme ho veľká nádej pre Adamka. Prosím pomôžme spoločne. Finančne na transparetný účet alebo aspoň zdieľaním... Ďakujeme
Overené od 19.3.2021 do 19.9.2021

Náš príbeh ešte nepoznáte, keďže doteraz sme bojovali tak ako sa len dalo, no odkedy sa nám narodilo aj druhé dieťatko Matias, tak už je to ťažké a tento boj už je na hranici našich síl .
Tak Vám predstavím nášho malého ale zároveň statočného veľkého bojovníka Adamka. Som jeho maminou. Píšem v mene celej našej rodiny za Adamka. Adamko ako uzrel svet nezakričal, zle sa nadýchol, bol napojený na T-spojku, čo mu spôsobilo vážne komplikácie. Cesta na svet nebola jednoduchá. Ale bojoval ako lev. Kvôli hypotonusu svalstva Adamko cvičil už od svojich 4 mesiacov Vojtovu metódu. Na kardiológii mu diagnostikovali šelest na srdiečku, bol v nemocnici NÚDCH na kardiológii , kde mu diagnostikovali idiopatickú dilatáciu kmeňa pľucnice. V dvoch rôčkoch zázračné slovíčka ,,mama a tata,, zabudol, prestal úplne rozprávať a bľabotať. V 3 rôčkoch prišla zlá správa, Adamkovi Detský Autizmus bohužiaľ potvrdili. Stratil očný kontakt, prestal úplne komunikovať s okolím, nič ho už nezaujímalo, nezapájal sa do aktivít v škôlke. Nevie nám povedať , čo ho bolí, nevie hovoriť , keď nevie vyjadriť ,čo si prosí vtedy plače a kričí. Začal sa kolotoč vyšetrení, ušné, očné, psychologické, logopedické, genetické, metabolické, psychiatrické, imunologické a alergiologické ,kardiologické a neurologické. Na magnetickej rezonancii mozgu sa bohužiaľ našiel nález, zhrubnutá cieva v mozgu ,, fistula,, ktorú mu minulý rok operovali v Centre Invervenčnej neurorádiológie a endovaskulárnej liečby, aby sa zabránilo možnej mozgovej príhode. Stále bojuje ako silný lev a nevzdáva sa a my bojujeme s ním ako vládzeme. Ako rodičia sa snažíme urobiť všetko čo sa dá, chodíme s Adamkom na rôzne terapie , vyšetrenia, ABA terapie a robíme všetko preto aby sa jeho stav zlepšil. Chodíme aj na špeciálne hodiny hipoterapie, koníky ma syn má veľmi rád a tieto terapie mu tiež veľmi pomáhajú. Nedávno sme absolvovali s Adamkom liečbu v zahraničí, na súkromnej klinike vo Varšave. Aby toho nebolo málo, teraz v jeho 5 rôčkoch Adamkovi na klinike zistili pritlačenie krčného stavca k lebke, čo spôsobuje nedokysličenie mozgu a zdravotné problémy. Operácia tohto stavca je veľmi riskantná, preto nám odporučili absolvovať na klinike pravidelné rehabilitácie v 3 mesačných intervaloch počas roka, ktoré sú však finančne veľmi nákladné, ale je to ešte naša nádej. Na klinike sú špecialisti, ktorí sa mu snažia pomôcť , aby sa mu správne prekrvoval mozog a vedia ako vhodnými technikami zlepšiť stav pacienta a aj takýchto malých detičiek, ktorým vhodnou liečbou by sa mohlo veľmi pomôcť a dostali by nádej plnohodnotne žiť. Na klinike už sme zaznamenali synove pokroky, preto by sme chceli veľmi pokračovať.
Ja ako mama dvoch malých detičiek som na rodičovskej, keďže máme ešte mladšie dieťatko, pre rodinu je to finančne ťažké utiahnuť všetky náklady, popri výdavkov aj náklady na cestovanie , k lekárom a do špeciálnej školky, špeciálnu stravu bezlepkovú a hradiť aj finančne náročné terapie a rehabilitácie. Preto budeme veľmi vďační ak pomôžete , aby sa náš Adamko dostal na túto rehabilitáciu, kým sa mu dá ešte pomôcť, mohol urobiť ďalšie pokroky, aby začal vnímať ľudí, okolie, zaradil sa raz medzi rovesníkov a povedal raz ako nás aj bračeka má veľmi rád a všetkým darcom raz povedal veľké krásne ĎAKUJEM! Adamko Ďakuje z celého srdiečka všetkým, ktorí mu budú držať palce!
Keďže terapie Adamko musí absolvovať niekoľkokrát týždenne a rehabilitačné pobyty niekoľkokrát do roka každá akákoľvek podpora mu pomôže k cieľu a my nestratíme nádej bojovať.
Kde je vôľa , tam je cesta a tam je aj nádej.
Ďakujeme všetkým veľmi pekne za podporu pre Adamka,
S úctou Adamkovi rodičia.
Transparentný účet:
SK63 8330 0000 0022 0194 2415
Swift/BIC: FIOZSKBAXXX
Variabilný symbol: 119119

Ďalšie obrázky