Postavme Tamarku na nohy.

Ahojte priatelia,
dnes vám predstavíme nový príbeh maličkej Tamarky, ktorá bojuje spolu s mamičkou od malička... Robia všetko, čo je v ich silách no ako vieme, mnohokrát si rodičia dovoliť pre svoje dieťa nemôžu všetko a preto si prečítajte ich príbeh a podporte malú bojovníčku... Každé € sa počíta a každé zdieľanie je dôležité... Ďakujeme
Overené od 5.10.2021 do 5.4.2022

Dobrý deň, som Mama mojej dcérky Tamarky, narodila sa ako zdravé dievčatko. Pôrod bol dlhý, trval dve noci. Bolo to hrozné. Tamarka sa narodila veľmi ťažko, bola celá fialová, neplakala ale keď mi ju dali na hruď cítila som že dýcha. Lekári mi povedali, že všetko je v poriadku. Dcérka bola od mala veľmi plačlivá, mysleli sme, že ju bolí bruško.
Keď mala 9 mesiacov, nepáčilo sa mi ako sa vyvíja, nepretáčala sa, neštvornožkovala, nesedkala.
Naša pediatrička povedala, že je asi trocha lenivá.
Druhýkrát už máš poslala k neurológovi, kde mi povedali tu najhoršiu správu - detská mozgová obrna, najťažšia forma. Hneď nás poslali na rehabilitačný pobyt do Tetisu Dunajská Lužná, kde s malou intenzívne cvičili. Tamarka sa po pobyte začala pretáčať. Potom sme išli na MRI na Kramáre, kde potvrdili DMO s tým, že sa to stalo pri pôrode. Začala som veľa čítať a hľadať centrá hradené poisťovňou, keďže som bola s malou doma. Samozrejme priateľ chodil do roboty, ale 20 eur za 45 minút v súkromnom centre je veľmi ťažké financovať, keď máte aj iné nevyhnutné výdavky. Cvičili sme kde sa dalo v nemocnici, doma. Tamarke sa objavili aj urologické problémy, mala už dva zákroky na urológii. Je sledovaná na kardiológii. Tamarka sama nechodí, ale je to veľmi šikovne dievčatko, je bystrá, jej reč sa pomaly ale isto vyvíja. Vo februári podstúpila náročnú operáciu miechy- Selektivnu dorzalnu rizotomiu, po nej sa jej uvoľnili šľachy a svaly. Po operácii bola potrebná intenzívna rehabilitácia.
Tu v Galante, kde bývame, sme hneď začali cvičiť v nemocnici. Len keď sme docvičili 10 krát, nemohli sme ďalej pre ich obmedzené kapacity pokračovať, čo je veľmi smutné. Tamarka začala sama robiť prvé kroky, prešla aj pár metrov úplne sama. Táaaa radosť je neopísateľná. Pred asi mesiacom dcérka zoslabla, nechce si hrať, nechce chodiť a keď chodiť tak za jednu rúčku a veľmi nestabilne, nedrží rovnováhu a kolená sa jej podlamujú.
Sme vo fáze, keď chodíme na kontroly a skúšame vybaviť, aby sme mohli opäť začať cvičiť tu v nemocnici, kde je to zadarmo. K tomu jej pribudli aj okuliarky jelikož zle vidí do diaľky. Dcérku by sme tiež chceli dať do škôlky, keďže mentálne sa potrebuje vyvíjať v kolektíve rovesníkov. Je bystrá a rozvíja sa jej reč, potrebujeme, aby sa učila ako iné deti. Bohužiaľ, v Galante ani jedna škôlka nemá podmienky pre „naše“ detičky a súkromná škôlka je veľmi finančne náročná. Sme však pripravení vybojovať pre Tamarku adekvátne podmienky vzdelávania od ďalšieho školského roka… Touto cestou chceme poprosiť o pomoc.
Veľmi by sme chceli ísť do Adeli centra v Piešťanoch len rehabilitačný pobyt stojí cca 4000€. Cez nadáciu Adeli sme vyzbierali
450€ , je to veľmi málo ale nevzdávame sa.
Potrebujeme veľmi intenzívne cvičiť, ja verím tomu že pobyt v Adeli by Tamarke veľmi pomohol.
Budeme veľmi vďačný aj za každé jedno euro pre našu dcérku.
S láskou a úctou ...
Mama Michaela

Transparentný účet:
SK63 8330 0000 0022 0194 2415
Swift/BIC: FIOZSKBAXXX
Variabilný symbol: 136136

Ďalšie obrázky